Obec Stuľany
ObecStuľany

IDS Východ - O zónovej tarife:

IDS Východ 1

Základné delenie cestovného z hľadiska poskytovanej zľavy
Nové druhy cestovných lístkov-jednodňový,mesačný,atd
-Základné cestovné – plná výška cestovného
-Zľavnené cestovné – zľava 50 %
-Osobitné cestovné – zľava 80 %
-Víkendové cestovné – 1 euro na osobu na spoj, za bližšie
určených podmien

V regionálnej autobusovej doprave Košického a Prešovského samosprávneho kraja dôjde čoskoro k zmene tarify. Súčasnú kilometrickú tarifu nahradí zónová tarifa so zásadne rozšírenou ponukou druhov cestovného. Pribudnú jednorazové prestupné lístky, ako aj denné, mesačné, štvrťročné, polročné a ročné predplatné lístky. Čím bude časová platnosť lístka dlhšia, tým bude jeho cena v prepočte na 1 cestu výhodnejšia.

Cestovné sa už nebude určovať podľa kilometrických pásiem, ako je tomu dnes, ale podľa počtu zón na trase. Benefitom najmä pre pravidelných denných cestujúcich a pre cestujúcich na dlhšie vzdialenosti budú novozavedené výhodné predplatné a prestupné lístky.

Základné delenie cestovného z hľadiska poskytovanej zľavy:

Nové druhy cestovných lístkov:

• Jednorazový prestupný lístok:
    • Lístok platný na 2 spoje v rámci cesty (teda vrátane 1 prestupu), pričom cena prestupného lístka na 2 spoje bude výhodnejšia než cena, ktorú by cestujúci zaplatil, ak by si zakúpil lístok na každý spoj zvlášť.
    • Nákup jednorazových prestupných lístkov bude podmienený platbou z dopravnej karty (fyzickej alebo virtuálnej).
  • Časové predplatné lístky:

Zónová tarifa bude v prvej fáze uplatnená iba v regionálnej autobusovej doprave, následne sa však počíta s jej postupným rozširovaním aj na železničnú dopravu a MHD v jednotlivých mestách Košického a Prešovského samosprávneho kraja. Konečným cieľom je, aby jeden cestovný lístok platil bez obmedzení v autobusovej, železničnej, aj mestskej hromadnej doprave na celom území východného Slovenska.

Spustenie prvej fázy zónovej tarify IDS Východ je naplánované po začiatku platnosti nových zmlúv s autobusovými dopravcami v Prešovskom samosprávnom kraji. V Košickom samosprávnom kraji sú nové zmluvy s autobusovými dopravcami v platnosti od 1. 4. 2022.

Dátum vloženia: 8. 7. 2024 11:48
Dátum poslednej aktualizácie: 8. 7. 2024 11:57
Autor: Správca Webu

mobilná aplikácia

Po Ut St Št Pia So Ne

Aktuálne počasie

dnes, pondelok 22. 7. 2024
jasná obloha 32 °C 16 °C
utorok 23. 7. slabý dážď 26/18 °C
streda 24. 7. mierny dážď 24/16 °C
štvrtok 25. 7. zamračené 23/14 °C

Dátum a čas

Dnes je pondelok, 22.7.2024, 1:50:24

Knižnica

Zriaďovateľom obecnej knižnice v Stuľanoch je obec Stuľany.

Viac o knižnici

SK zväz chovateľov

Organizácia Slovenského zväzu drobnochovateľov v Stuľanoch.

Viac o zväze

Sviatok