Obec Stuľany
ObecStuľany

Zóna zručnosti a pohybu v obci Stuľany

zona zručnosti a pohybu

S finančnou podporou nadácie SPP sa nám podarilo v jarných mesiacoch 2019 vybudovať zónu zručnosti a pohybu

Myšlienka vybudovať zónu zručnosti a pohybu neskrsla hneď.  Vybudovať niečo také prišlo v čase rozhovoru s pedagógmi základnej školy, kde okrem iného sa rozprávalo o pohybových aktivitách detí, o motorických schopnostiach  a o tom ako deti príliš veľa vysedávajú pri počítačoch a mobilných zariadeniach a na hodine telocviku  sú málo zdatní v pohybových aktivitách. Priestor na vybudovanie hravej zóny sme mali, ale chýbal už len krôčik a to finančné prostriedky.

Netrvalo dlho a sen sa stal skutočnosťou. S finančnou podporou nadácie SPP sa nám podarilo zónu zručnosti a pohybu v jarných mesiacoch 2019 vybudovať.  Zvolili sme lanovú pyramídu a chodník zručnosti. Pravdupovediac, deti majú čo robiť. Niektorí potrebujú poriadnu dávku odvahy, aby to zvládli, iným odvaha nechýba, ale o zručnosti je čo hovoriť.

Veríme, že naša vybudovaná zóna zručnosti a pohybu nájde uplatnenie nielen  počas vyučovania na hodinách telesnej výchovy, ale aj vo voľnom čase a tým dokážeme odpútať detí na určitý čas od virtuálneho sveta a vytvoriť si kladný vzťah k pohybu a nadväzovaniu sociálnych kontaktov aj s ostatnými deťmi žijúcimi v našej obci.

Zóna zručnosti a pohybu je prvou hravou zónou,  kde sa skĺbi voľný čas, zábava a budovanie si pohybovej aktivity, motoriky, precvičovanie obratnosti, vytrvalosti a sily ale aj odvahy a zručnosti.

„Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP“

zona zručnosti a pohybu

Dátum vloženia: 25. 6. 2019 15:38
Dátum poslednej aktualizácie: 5. 7. 2019 15:41
Autor:

mobilná aplikácia

dnes, piatok 26. 4. 2024
jasná obloha 15 °C 3 °C
sobota 27. 4. oblačno 17/4 °C
nedeľa 28. 4. jasná obloha 20/6 °C
pondelok 29. 4. polojasno 22/9 °C

Dátum a čas

Dnes je piatok, 26.4.2024, 23:43:32

Knižnica

Zriaďovateľom obecnej knižnice v Stuľanoch je obec Stuľany.

Viac o knižnici

SK zväz chovateľov

Organizácia Slovenského zväzu drobnochovateľov v Stuľanoch.

Viac o zväze

Meniny má Jaroslava